У циљу превентивног дјеловања у свечаној сали школе одржана је трибина на тему употребе снуса код младих.

Трибину су организовали професори Драгана Ђурђевић, Стефан Варагић и Дијана Јанковић, а у њој су активно учествовали ученици који слушају предмет здрави стилови живота. Ученици су показали добру информисаност и развијену свијест о овом актуелном проблему. На крају радионице написали су поруке како би апеловали на своје вршњаке да не користе снус и не улазе у опасан круг зависности. Неке од порука које су ученици истакли су: „Реци НЕ дроги”; „Не своја уста, не своје тијело!”; „Немој, није ДОБРО!”; „Немој да мајка сузе лије!”; „Сачувајте и новац и здравље”; „Сваки проблем има рјешење, само треба да питаш”; „Новац којим би купили снус/цигарете, искористите за нешто иоле корисно”; „Коришћење снуса и других психоактивних супстанци никада није рјешење, требало би да се јавите професионалном лицу или особи којој вјерујете. СТОП СНУСУ”; „Лагано је увући се у нешто што изгледа занимљиво и привлачно, али касније се ријетко ко може избавити из тога”.