Поводом одржавања Фестивала науке „Европска ноћ истраживача”, у понедјељак, 4. октобра, ученици одјељења 2Л и 3М, у пратњи професорице биологије Љиљане Јовићевић, посјетили су Природњачки музеј Црне Горе.

Том приликом присуствовали су изложби „живих експоната” „Ноћас наступају животиње уживо”. Коаутор изложбе Тихомир Радоњић и кустоскиња у Природњачком музеју Снежана Вуксановић упознали су ученике са егзотичним врстама змија које потичу из тропских предјела (краљевски питони, кукурузни смукови, млијечне змије итд.), отровницама које се могу срести на нашим просторима (поскок, шарка, шарган), као и бројним врстама водоземаца, инсеката и других бескичмењака.  Изложба је била својеврстан приказ фосилних и рецентних представника живог свијета и на њој су ученици с пажњом посматрали богатство биодиверзитета Црне Горе.

ПОСЈЕТА МУЗЕЈУ ПОВОДОМ ФЕСТИВАЛА НАУКЕ „ЕВРОПСКА НОЋ ИСТРАЖИВАЧА” Поводом одржавања Фестивала науке „Европска ноћ...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Tuesday, 5 October 2021