На општинском такмичењу у атлетици одржаном 11. и 12. априла учествовало је 10 ученика  Гимназије „Слободан Шкеровић”. Освојили су прво мјесто у екипном пласману у женској конкуренцији, треће мјесто у екипном пласману у мушкој конкуренцији, шест златних и три сребрне медаље у сљедећим дисциплинама:

1. мушкарци:
  • 100 м – Јован Вук Мирковић (I-Х), прво мјесто;
  • 4 x 100 м – Ален Лачевић (I-Д), Михаило Радуновић (III-Б), Бењамин Шаботић (IV-Х), Јован Вук Мирковић (I-Х), друго мјесто;
  • бацање кугле – Алекса Станишић (IV-С1), прво мјесто;
  • скок увис – Михаило Радуновић (III-Б), друго мјесто;
  • скок удаљ – Бењамин Шаботић (IV-Х), одустао у другој серији након проблема са кољеном;
  1. дјевојке:
  • 100 м – Јелена Зарубица (III-С1), прво мјесто;
  • 4 x 100 м – Јелена Зарубица (III-С1), Милица Пејовић (III-С2), Аника Вилотић (IV-О), Ивана Шофранац (III-С1), друго мјесто;
  • бацање кугле – Милица Пејовић (III-С2), прво мјесто;
  • скок увис – Хања Аџић (II-Е1), прво мјесто;
  • скок удаљ – Ивана Шофранац (III-С1), прво мјесто.

На основу остварених резултата, према бодовној листи, право учешћа на државном првенству стекли су:

1. екипни побједник у женској конкуренцији ‒ Гимназија „Слободан Шкеровић” (ученици Ивана Шофранац, Аника Вилотић, Милица Пејовић, Јелена Зарубица, Хања Аџић);
  2. побједници у појединачним дисциплинама у мушкој конкуренцији (ученици Алекса Станишић и Јован Вук Мирковић).

Државно првенство ће се одржати у Бару.

Ментор ученицима био је Иван Раичевић, професор физичког васпитања.