Oпштинско такмичење у одбојци за средње школе одржано је у петак, 10. децембра, у Средњој медицинској школи у Подгорици. Том приликом ученици Гимназије „Слободан Шкеровић” освојили су прво мјесто у мушкој и у женској конкуренцији.

Женска селекција савладала је у финалу Медицинску школу 2:0 и тиме се пласирала на Државно такмичење. Ученице које су чиниле екипу Гимназије су: Катарина Ђурковић III-С2, Ива Мартиновић III-С2, Марија Цвијовић II-С2, Јована Тошић II-С1, Мања Вуковић II-С3, Хана Аџић II-Е1, Кристина Божовић II-С1, Лара Јововић II-С3, Маша Симовић II-С3, Нина Видаковић III-А, Сања Рудан II-С1, Уна Мартиновић I-С1, Анастасија Анђелић II-С2 и Ива Радоњић I-И. Селекцију су предводили професори Марко Гарчевић и Марко Рајковић.

На истом такмичењу Гимназија је забиљежила још један успјех. Мушка селекција, такође у финалу, савладала је Трговинску школу „Сергије Станић” резултатом 25:3 25:9. Побједу екипи Гимназије донијели су ученици: Никола Вукчевић II-М, Петар Домник IV-С2, Андреј Шљиванчанин I-Е3, Огњен Перуновић IV-И, Феђа Чичић IV-С2, Андрија Мирановић III-С2, Матија Ћинћур IV-С1, Илија Биговић II-Л и Реља Никчевић IV-Ц. Мушку селекцију предводио је професор Лука Велимировић.