Због великог интересовања ученика за изложбу „Отровни и јестиви украси природе” ауторке Илинке Ћетковић, чланови Еколошке секције, ђаци другог и трећег разреда Гимназије, у пратњи својих професорица биологије Анице Меденице и Љиљане Јовићевић, посјетили су у сриједу, 27. априла, Природњачки музеј у Подгорици.

Ученицима је пожељела добродошлицу Данијела Вуковић и указала на правило у разликовању јестивих од отровних врста гљива и пружила практичне савјете како их међусобно распознати. Ученица наше школе Ђина Шишевић упоредила је сличности и разлике између гљива и биљака, објаснила грађу гљива, указала на значај гљива за природу и човјека, те су на тај начин ученици систематизовали стечена знања. Кустоскиња у Природњачком музеју др Лидија Половић представила је ученицима збирку гмизаваца и водоземаца, те одговорила на бројна питања ђака који су се наког тога ослободили осјећаја страха и анимозитета према овим животињама.