У оквиру активности које спроводи асоцијација сачињена од 15 организација и образовних институција из 11 европских држава, у Гимназији је у уторак, 21. децембра, презентован образовни материјал који је резултат пројекта „Преобликовање слике демократских револуција 1989 ‒ савремена европска перспектива и заборављене лекције из прошлости”.

Поред низа дебата и предавања, у склопу пројекта креирани су кратки образовни филм и помоћни наставни материјал, чији аутор је професор Гимназије Игор Радуловић. Филм и наставни материјал презентовани су у више од 10 средњих школа широм Европе ‒ Архусу, Варшави, Солуну, Букурешту, Београду, Загребу, Талину, Тирани, Битољу и Бечу, а данас и у Подгорици.

Данашњој радионици присуствовали су ученици III-E1 одјељења, a њеним радом координисали су историчари Милош Вукановић и Игор Радуловић.