Ученице филолошке гимназије Марија Вујовић (II-Ф) и Јулија Мијушковић (II-И) у оквиру плана наставног предмета медијска писменост у четвртак, 14. априла, уз подршку проф. Марије Ковачевић, разговарале су са глумицом Градског позоришта Вањом Јовићевић и будућом чланицом Црногорског народног позоришта Ларом Драговић.
Да је позориште несумњиво чаролија пуна љепоте и људскости која пркоси овом модерном добу и богатој понуди забаве, поручиле су нам младе црногорске глумице, а сви они који се опредијеле за глуму имаће прилику да уче од најбољих.
Реализована активност имала је за циљ да се ученици опробају у улози новинара и у интервјуу као новинарској форми.
Часу је присуствовала психолошкиња Марија Гошовић и фотографкиња Даница Ђуровић.