Као овогодишњу прославу Међународне седмице образовања, поред многих осталих активности, „Амерички угао” је, уз подршку Амбасаде САД у Подгорици, организовао изазов на тему „Образовање у дигиталном добу”.

Ученици су радовима представили своје виђење образовања овога времена, како им је оно допринијело, његове мане и врлине, као и начине на који се може побољшати.

Финале је одржано у петак, 18. новембра, у просторијама „Америчког угла” у Подгорици.

Међу добитницима награда био је и Балша Кићовић, ученик одјељења III-Х, који је освојио треће мјесто у овом изазову за средњошколце. Балша је својим вјештинама писања, графичког дизајна, као и нарације, успио да се издвоји од осталих, те да скрене пажњу жирију у ком је, поред осталих чланова, била и амбасадорка Џуди Рајзинг Ранке.

Гимназија честита Балши на освојеној награди и жели му још много успјеха.