U petak, 21. februara, u biblioteci škole održana je radionica na italijanskom jeziku u okviru projekta „Zajedno rastemo i učimo (Insieme cresciamo e impariamo)” podržanog od strane Regionalne kancelarije za saradnju mladih (RYCO).

Kako je istakla direktorica škole Zoja Bojanić-Lalović, učestvujući u ovom projektu, Gimnazija „Slobodan Škerović” nastavlja da baštini dugu tradiciju tolerancije, razumijevanja i prihvatanja različitosti. Radionicom „Kao i ti, i ja promovišem interkulturalni dijalog” (Come te, anche io promuovo il dialogo interculturale) moderirala je profesorica italijanskog jezika i književnosti Sanja Bogojević, dok je 26 učenika naše škole imalo priliku da kroz praktične radove bolje upozna pojmove tolerancije, inkluzije, stereotipa, predrasuda i diskriminacije.