U srijedu, 26. februara, u školskoj biblioteci održano je predavanje učenicima I-M i II-M iz nuklearne fizike pod nazivom „Zaštita od zračenja”.

Predavanje je održao dr Nikola Svrkota iz Centra za ekotoksikološka ispitivanja(CETI). Na samom početku učenici su upoznati čime se bavi CETI, a zatim  s pojmom radioaktivnosti, dozimetrijskim veličinama, kao i standardima u oblasti zračenja.Takođe, učenicima je prikazan snimak iz laboratorije CETI kojim je detektovan Cs-137, deset dana poslije havarije u Fukušimi. Na samom kraju učenicima su prikazani jednostavni detektori zračenja, kao što je Gajger-Milerov detektor. Predavanju su prisustvovali: Tijana Milićević (CETI), Aleksandrina Vujačić, Vladimir Popović i Vidak Mirović.