Copyright 2021 - Custom text here

VOLONTERI NA OBUCI O MEDIJSKOJ PISMENOSTI

Zajedno s učenicima Medrese „Mehmet Fatih“, članovi Volonterskog kluba Gimnazije „Slobodan Škerović“ učestvovali su, 8. juna, u EU Info centru na radionicama o medijskoj i informacionoj pismenosti za mlade na temu „Dešifrovanje informacija i svijest o dezinformacijama i lažnim vijestima“.

Ove radionice dio su regionalnog projekta „Balkans Voices“, koji vodi Francuska agencija za razvoj medija, a finansira francusko Ministarstvo Evrope i spoljnih poslova. Regionalna koordinatorka projekta Miriam Neziri Angoni na otvaranju je istakla da se projekat, osim u Crnoj Gori, realizuje i u Albaniji, Bosni i Hercegovini, na Kosovu, u Sjevernoj Makedoniji i Srbiji. Kako je jedan od ciljeva projekta obrazovni, predstavljena je i internet platforma TALMIL https://talmil.org/ (Teach and Learn Media and Information Literacy – Podučavajte i učite medijsku i informacionu pismenost). Sadržaj je dostupan na glavnim jezicima regije, ali i na engleskom i francuskom, a namijenjen je mladima i onima koji rade s mladim ljudima (nastavnici, omladinski radnici...).

VOLONTERI NA OBUCI O MEDIJSKOJ PISMENOSTI Zajedno s učenicima Medrese „Mehmet Fatih“, članovi Volonterskog kluba...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Wednesday, 9 June 2021
f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];