Proteklog vikenda učenici naše škole Mia Knežević, Amina Selami, Ksenija Kumburović, Petra Nikolić, Luka Kažić i Ivona Đokmarković, u pratnji profesorice italijanskog jezika Zorane Šoć, prisustvovali su seminaru „Dijalogika ‒ obuka za nenasilnu komunikaciju i rješavanje sukoba”.

Seminar je organizovan u okviru projekta „Upoznaj komšiju” koji implementira Inicijativa mladih za ljudska prava (YIHR), a koji je podržao Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava. Cij projekta je doprinos smanjenju etničke distance, te promocija kulture duha tolerancije, interkulturalnog dijaloga i međusobnog poštovanja.

Učesnici su, kroz različite radionice i u sjajnoj atmosferi, učili o kontroli dijaloga, međusobnom prihvatanju i razbijanju stereotipa i etničke distance. Takođe, učesnici su mogli na praktičan način učiti kako da savladaju vještine nenasilne komunikacije i rješavanja sukoba.