U IIK odjeljenju profesorica biologije Marijana Laković održala je ugledni čas na temu Mahovine i paprati. Cilj časa bio je da učenici prošire znanje o građi mahovina i paprati i opisuju staništa koja naseljavaju.

Učenici su na početku časa riješili asocijaciju i došli do cilja časa, a zatim odgledali kratak film. Podijeljeni u grupe, uz pomoć instruktivnih listića učenici su koristeći različite resurse (udžbenik, prirodni materijal mahovina i paprati) odgovarali na dobro osmišljena i ilustrovana pitanja. Izlaganje učenika je pratila prezentacija. Kraj časa je dobro stuktuiran kroz kviz pitanja za svaku grupu.

Uglednom času su prisustvovale: pomoćnica direktora Biljana Đurišić, pedagogica Gordana Arsović i koleginice iz Aktiva Anica Medenica, Sanja Ognjanović, Jasna Medojević i Tamara Radunović.