Članovi učeničkog parlamenta Gimnazije "Slobodan Škerović", Marko Milikić, Milica Tapušković i Milica Dobričanin, u ponedjeljak, 27. novembra, održali su radionicu "Pravila i modeli učeničkih parlamenata". Oni su krajem oktobra bili polaznici treninga Unije srednjoškolaca Crne Gore i Udruženja pedagoga Crne Gore. Učestvovali su u brojnim radionicama o učeničkim parlamentima, a sada su, u okviru istog projekta, stečena znanja i vještine prenijeli svojim kolegama. Radionici je prisustvovalo 15 članova učeničkog parlamenta, koji su diskutovali o liderstvu u školi, prilikama za mlade i primjerima dobre prakse. Takođe, kroz rad u grupama iznijeli su sopstvene prijedloge o pravilniku rada učeničkog parlamenta, zaključili koji je najbolji model istog i podijelili s drugima svoja iskustva, ideje i pitanja.