U ponedjeljak, 23. decembra 2019. godine, gimnazijalci iz II-h, bivši učenici OŠ „Maksim Gorki” s profesoricom matematike Mirjanom Pješčić posjetili su izložbu radova nastalih na radionici „Od prave linije do umjetnosti”, koja je u ovoj školi realizovana s učenicima VII razreda.

Za tu priliku, osim razgledanja izložbe, organizovano je druženje svih učesnika radionice − gimnazijalaca i osnovaca. S obzirom na to da se približavaju novogodišnji praznici, kreativni gimnazijalci su članovima svoje grupe poklonili novogodišnju čestitku urađenu istim  matematičkim pravilima kojima su ih obučavali na radionici.

Izložbu, posjetu i druženje organizovale su profesorice matematike iz OŠ „Maksim Gorki” Svetlana Džabasan i Tanja Ivanović, i profesorica likovne umjetnosti Sanja Raonić.