Osam profesora i 31 učenik Gimnazije „Slobodan Škerović“ juče su dobili nagrade iz Iz Fonda za kvalitet i talente, na svečanosti priređenoj u Srednjoj mješovitoj škol u Golubovcima.

Nagradu je ove godine, od 2 500 prijavljenih, dobilo 526 nastavnika i čenika. Nagrađeno je 17 učenika umjetničkih škola; 16 nastavnika umjetničkih škola; 111 učenika osnovnih škola; 107 nastavnika osnovnih škola; 93 učenika srednjih škola; 85 nastavnika srednjih škola. Iz Fonda su, kao i prošle godine, dodijeljene nagrade za 97 učenika koji su osvojili neko od prva tri mjesta na državnom takmičenju u organizaciji Ispitnog centra i Centra za stručno obrazovanje, te na međunarodnom takmičenju u koordinaciji Ispitnog centra.