Marko Milikić, maturant i delegat Učeničkog parlamenta, učestvovao je na press konferenciji u organizaciji Unije srednjoškolaca Crne Gore. Konferencija za predstavnike medija i učenike srednjih škola organizovana je povodom završetka projekta „Učenički parlamenti u kontekstu uspostavljanja demokratije i podsticanja učeničkog aktivizma“, 18.12. 2017. u prostorijama Omladinskog centra u Podgorici.

Kao polaznik obuke, koja je organizovana za predstavnike 17 srednjih škola, on je iznio svoja iskustva, stečena u okviru projekta. Takođe je predstavio aktivnosti u Gimnaziji „Slobodan Škerović“ koje su vezane za ovaj projekat.

Projekat je realizovan od strane Unije srednjoškolaca Crne Gore i Udruženja pedagoga Crne Gore, a finansijski podržan od strane Ministarstva sporta.