Гимназијалац Алекса Раковић проглашен је за једног од три најбоља полазника Љетњег војног кампа за средњошколце, одржаног од 27. јуна до 11. јула 2022. године.

Дипломе које свједоче ово узорно признање истакнутим учесницима уручио је Велибор Бакрач у Касарни „Милован Шарановић”, гдје је камп свечано завршен. Осврћући се на ову награду, наш ученик је истакао  да је мотивација за учешће у војном кампу била вишеструка. Са једне стране ово је била прилика, како каже Алекса Раковић, да опроба себе – јер сматра да је дисциплинован, самоувјерен и спреман на сваки физички и психички изазов. Са друге стране, нагласио је да му је дјед био чувени војни пилот те да је читајући његову биографију пожелио да крене стопама свога претка па је конкурисао за мјесто на Ваздухопловној војној академији у Атини ‒ смјер пилот, гдје је и примљен. Уз све то, сматра да је ово била и добра прилика да служи својој држави коју неизмјерно воли.