U periodu od 23. do 30. septembra učenici Gimnazije „Slobodan Škerović“ učestvovali su na radionici u Ulcinju, pod pokroviteljstvom Geteovog instituta iz Beograda.  Cilj radionice bio je snimanje igranog filma „Servantes u Ulcinju“. Našu školu predstavljalo je šest učenika: Ivan Majić 2m, Klara Radović 2k, Luka Nakić 3l, Andrija Strugar 3l, Milica Damjanović 2j i Luka Vojinović 2j.

Zajedno sa svojim vršnjacima iz Berana i Ulcinja učenici su morali da prođu kroz proces pravljenja filma, od osmišljavanja ideje i koncepta, učenja tehnike snimanja slike i zvuka, snimanja muzike za film, držanja mikrofona, izoštravanja slike, do načina na koji se prerađuje snimljeni film. Učenike je pratio profesor njemačkog jezika Nemanja Mašović, zajedno s profesorima njemačkog jezika iz Berana i Ulcinja.