Radionicom na temu „Empatija“, koju je održala Mirjana Đurović, profesorica psihologije, danas smo obilježili 11. oktobar – Međunarodni dan inkluzije. Radionica je održana u okviru rada Psihološke sekcije, koju pohađaju učenici II i III razreda, s ciljem da se promovišu inkluzivne vrijednosti i demokratske kompetencije, u svim aspektima razvoja škole. Radionici je prisustvovala i psihološkinja škole, Marija Gošović.

Ova radionica je jedna od prvih aktivnosti koje je Tim za inkluziju isplanirao u okviru Akcionog plana za podsticanje demokratske kulture u školi. Naime, Gimnazija „Slobodan Škerović“ je i ove godine, kao mentor-škola, uključena u realizaciju projekta „Podsticanje demokratske kulture u školi“, koji sprovodi odjeljenje Savjeta Evrope za obrazovanje u saradnji s Programskom kancelarijom SE u Podgorici i Ministarstvom prosvjete Crne Gore. Cilj projekta je da podigne kvalitet obrazovanja podsticanjem demokratske kulture u sistemu formalnog obrazovanja primjenom antidiskriminatorskih pristupa, zasnovanih na standardima i praksi SE.