Ученици Гимназије „Слободан Шкеровић”, у оквиру предмета туристичка географија, у петак, 17. фебруара, посјетили су Улцињ и Бар.

Том приликом обишли су многе знаменитости Старог града у Улцињу, једног од првих градова на јадранској обали који су, према предању, основали поморци Колхиде и назвали Colchiniun. Грци и Римљани дали су му име Olcinium, док су га Словени назвали Улцињ. Многи градски објекти попут Цитаделе и зида Болани заинтригирали су ђаке. Посебан угођај била је шетња Малом плажом по сунчаном дану након чега је излет настављен посјетом Старом Бару. Ученици нису крили одушевљење током обиласка градских бедема, царинарнице, тргова, улица итд. Такође, имали су прилику да обиђу Катедралу Св. Ђорђа из XIII вијека и Цркву Св. Николе. Са зидина Старог Бара, ученици су уживали и у погледу на морску пучину и луку.

Са ђацима су на излету биле професорице Биљана Станишић и Сања Марковић.