U utorak, 24. aprila, u svečanoj sali Škole održana je prezentacija rezultata socio-psiholoških istraživanja, koje su učenici osmislili i sproveli u okviru obaveznog izbornog predmeta Pojedinac u grupi. Učenici su kroz ovu aktivnost razvijali kritičko mišljenje, analitičke vještine i vještine izlaganja.

Na zanimljivoj prezentaciji, koja je obilovala preciznim analizama i inovativnim zaključcima, predstavljena su sljedeća istraživanja:

• Religija i nacionalnost − Nađa Čelebić
  • Stavovi učenika prema vannastavnim aktivnostima i neformalnom obrazovanju – Anja Radusinović i Filip Ratić
  • Stavovi učenika prema alkoholu – Ksenija Šćekić i Nina Đukanović
  • Mladi i roditelji – Milica Đukić, Kristina Jeknić
  • Nivo kohezivnosti u odjeljenjima IVh i IVj – Aleksa Janković, Đana Čabarkapa i Dunja Tokanović
  • Nasilje u školi – Milana Dašić, Jovana Ćirović
  • Mladi i cigarete – Sara Nikčević, Jelena Aleksić
  • A i B smjena iz ugla učenika A smjene – MarijaVučerakov ić
  • Vrijednosti mladih – Dženana Đurković
  • Navike u učenju gimnazijalaca – Mina Radonjić.

Učenici su pokazali da su izgradili kvalitetan odnos prema istraživačkom radu i da su stekli dobre kompetencije za cijelu paletu pokazanih vještina.