Učenici Gimnazije, uz podršku profesorica Sanje Marković i Jelene Lučić, obilježili su u ponedjeljak, 14. marta, Dan rijeka. Đaci odjeljenja II-E2 Andrea Kalezić,

Marija Boljević, Matija Babić, Marko Drobnjak i Aleksa Čarapić, pojasnili su koje rijeke Crne Gore pripadaju Crnomorskom, a koje Jadranskom slivu. Kroz veoma interesantnu prezentaciju govorili su o rijeci Tari ‒ „suzi Evrope”, te zagađenju i zaštiti rijeka. Učenici su naveli primjere zagađenja rijeka u našoj zemlji, ali i predložili konkretna rješenja koja bi doprinijela njihovoj zaštiti. O biodiverzitetu rijeka, sa posebnim osvrtom na karakteristične i endemične vrste rijeka Tare, Morače i Zete, govorile su učenice odjeljenja III-G Sara Međedović i Ivona Đokmarković i učenica odjeljenja III-K Staša Bošković. Na kraju časa učenica Anđelika Ivanović izrecitovala je svoju pjesmu o  Ribnici, dok su učenice Irina Ilić, Luna Đoković i Sofija Prelević uljepšale događaj predivnim umjetničkim slikama rijeka. Času su prisustvovali profesori Sanja Ognjanović, Milisav Šćepanović, Dragoljub Pajović, direktorica Biljana Vučurović, pomoćnica direktorice Biljana Đurišić, pedagogica Gordana Arsović i pripravnica Jelena Petrović Mitrović.