Danas je u svečanij sali Gimnazije priređen svečani prijem učenika prvog razreda.

Prvake je pozdravila direktorica Zoja Bojanić-Lalović, poručivši im da su upisom u Gimnaziju postali dio najboljih, kojima će ova škola pružiti, kao i prethodnim uspješnim generacijama, provjerene vrijednosti, uz njegovanje individualnosti, kreativnosti, kao i prava na različitost. Maturantkinja školske 2017/18. godine Vasilisa Milošević takođe se obratila novoj, 112. generaciji: „Kao ponosna bivša gimnazijalka, mogu vam sa sigurnošću reći da ste napravili pravi izbor upisavši Gimnaziju, jer ste izabrali školu u kojoj ćete steći najšira znanja iz različith oblasti, izgraditi sebe kroz brojne mogućnosti koje se na ovom mjestu pružaju, i naravno, steći prijatelje.“ Učenici naše škole priredili su i prigodan poetsko-muzički program.

Poslije prozivke, razredne starješine održale su prvi čas u ovoj školskoj godini.