U okviru Međunarodne školske saradnje, Glavni grad Podgorica organizovao je sportske susrete srednjoškolaca Podgorice i Skoplja u periodu 13−16. maja 2019. godine.

Igre su otvorili direktorica Gimnazije Zoja Bojanić-Lalović i predstavnici Sekretarijata za sport Podgorice i Skoplja. Sportski susreti su se održavali u muškim i ženskim disciplinama iz futsala, rukometa, košarke i odbojke. Takmičenje u futsalu i rukometu održano je u sportskoj sali naše škole.

Ženski futsal tim Podgorice vodio je profesor   Filip Jovićević, a muški rukometni tim vodio je profesor Nenad Knežević, uz pomoć kolege Ivana Terzića. Ženski futsal tim pobijedio je svoje vršnjakinje iz Skoplja rezultatom 4:3, a muški rukometni tim je sa svojim vršnjacima podijelio bodove ‒ 17:17. U svim školskim sportskim timovima grada Podgorice nastupali su učenici naše škole. Iduće godine susreti će se održati u Skoplju i nadamo se da će naša škola opet dati puni doprinos ovakvim susretima.