Povodom obilježavanja Međunarodnog dana porodice, u saradnji Instituta za javno zdravlje Crne Gore i naše škole, održana je radionica s ciljem da se kod učenika podigne svijest o problemima s kojima se suočava savremena porodica.

Vanja Rakočević, pedagogica i saradnica SOS telefona za žene i djecu žrtve nasilja  u Podgorici, razgovarala je s učenicima o nasilju u porodici, vrstama nasilja, razlozima zbog kojih žena ostaje u situaciji nasilja, kao i o najčešćim mehanizmima i stereotipima koji podržavaju nasilje. Aida Dacić, inspektorka iz Centra bezbjednosti, podijelila je svoja iskustva iz prakse i predstavila zakonodavni i institucionalni okvir u Crnoj Gori. Kroz učešće na radionici učenici su osvijestili značaj porodice za zajednicu i pojedinca, kao i neophodnost da se svi društveni činioci aktivno uključe u brigu o očuvanju porodice.