Školski duo Gimnazije „Slobodan Škerović”, koji čine Tamara Vujačić, vokalna solistikinja, i Marko Pavićević, gitarista, predvođeni profesoricom Darijom Šćepanović, učestvovao je na koncertu „Muzikom za novi početak”, koji je sinoć održan u Sarajevu.

Ovaj koncert održava se na početku svake školske godine u nekoj od gimnazija potpisnica Memoranduma o saradnji (iz Beograda, Sarajeva, Zagreba, Ljubljane, Skoplja i Podgorice). Domaćin trećeg po redu susreta školskih bendova bila je Prva gimnazija Sarajevo. Nastup Tamare i Marka bio je izuzetno zapažen. Uspjeli su da pokažu svoj raskošni muzički talenat. Istovremeno, novi susret gimnazijalaca iz regiona bio je prilika za sticanje novih prijateljstava i širenje pozitivne energije.