U Omladinskom klubu sinoć je otvorena Škola bontona. Odrržan je prvi čas u okviru edukativnog programa pod imenom Škola bontona. Program predviđa interaktivnu nastavu, u kojoj će učenici – putem kviza, radionica, grupnog rada – usvajati zlatna pravila ponašanja na javnim mjestima.

Predavanja drži prof. Biljana Vučurović, profesorica Crnogorskog – srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti. Na času, u gostima, bila je prof. Jelena Jovićević, zaposlena u Srednjoj stručnoj školi „Sergije Stanić”, u kojoj predaje o kulturi ponašanja u restoranu, što je i bila tema prvog časa. Prof. Jovićević je stručno pojasnila učenicima 1d odjeljenja, koji su bili u pratnji svoje prof. Sanje Vujošević, šta je lijepo ponašanje u restoranu, kako se postavlja sto i mnoge druge korisne informacije vezane za goste u restoranu. Učenici su bili oduševljeni novom temom u okviru vannastavnog procesa Gimnazije koji promoviše i obrazovni i vaspitni vid školovanja.

Realizaciju ovog projekta i dalje će podržavati stručna lica, koja će govoriti o bontonu iz različitih aspekata.