Muška rukometna selekcija i ženska rukometna selekcija Gimnazije „Slobodan Škerovic” učestvovale su na državnom takmičenju u rukometu koje je organizovao Crnogorski sportski školski savez na Cetinju.

U završnici su u ženskoj konkurenciji učestvovale pored naše škole i gimnazija iz Bara i gimnazija iz Berana i ubjedljivo smo obje škole pobijedili i osvojili prvo mjesto. Sada se ženska selekcija sprema za Svjetsko prvenstvo koje će se krajem mjeseca održati u Beogradu, gdje će učestvovati preko 30 zemalja. Selektori i mentori ženske ekipe naše škole su profesori Ivan Terzić i Filip Jovićević. U muškoj konkurenciji na Cetinju su pored naše škole učestvovale još SMŠ iz Mojkovca i gimnazija sa Cetinja. Osvojili smo treće mjesto u razigravanju. Selektor i mentor ekipe je bio prof.  Nenad Knežević.