Copyright 2021 - Custom text here

RECIKLAŽOM DO BOLJEG ŽIVOTNOG OKRUŽENJA

Učenici naše škole, u saradnji s učenicima iz škole u Istanbulu „Özel Bilfen Üsküdar Fen Lisesi“, učestvuju na međunarodnom takmičenju „Mladi ekoreporteri“ (YRE ‒ young reporters for the environment).

Tema je uticaj plastičnog otpada na životnu sredinu. U plastični otpad spadaju i maske za jednokratnu upotrebu koje se koriste tokom pandemije kovida-19. Ove maske zagađuju naš eko sistem, a jedini način da to spriječimo je reciklaža. Reciklažom se može ponovo iskoristiti plastični otpad umjesto da se gomila i uništava prostor u kojem živimo. Firme koje se bave recilkiranjem materijala imaju veliki problem jer se otpad ne razdvaja kada dođe do njih. Naše rješenje je da se razdvajanje otpada vrši u svakom domaćinstvu jer na taj način vodimo brigu o našem životnom okruženju. Pokrenuli smo i zajedničku kampanju na instagramu #YRESeparateAtHome.