U okviru projekta „Mladi psiholozi za mlade”, a u organizaciji NVO Udruženje psihologa Crne Gore, u našoj školi realizuju se radionice za karijernu orijentaciju. Ciklus radionica počeo je da se sprovodi u februaru i trajaće do kraja marta. Termin za održavanje radionica je srijeda od 11.30 h do 12.30 h u Omladinskom klubu. Teme koje će se obrađivati u narednom periodu su: stavovi, predrasude i uticaj na izbor zanimanja (9. mart); samopouzdani i odgovorni izbori i odluke (16. mart); potrebne vještine i osobine za određena zanimanja ‒ kako raditi na prevazilaženju nedostataka koji nas sprečavaju u dobrom obavljanju posla (23. mart); odnos prema radu i zadovoljstvo postignutim (30. mart).
Učenici koji su zainteresovani da osvijeste svoje profesionalne aspiracije i preispitaju svoj odnos prema radu i budućem zanimanju, mogu se priključiti radionicama u navedenom terminu.