Na konkursu „Oslobodi svoju ideju“ („Libera la tua idea”) − organizovanom u okviru RYCO projekta „Zajedno učimo i rastemo“ („Together we learn and grow“), koji su realizovala udruženja nastavnika italijanskog jezika Crne Gore i Albanije − učenici Gimnazije „Slobodan Škerović“ osvojili su prvu nagradu žirija za najbolji video na temu interkulturalnosti i različitosti. U takmičenju za izbor najbolje fotografije na istu temu dobili su posebno priznanje. Učenici su na zanimljiv i kreativan način, na italijanskom jeziku, koji je bio radni jezik projekta, predstavili svoj grad. Stručni žiri činili su profesori italijanskog jezika i književnosti iz Albanije i Crne Gore.

U projektu su učestvovali naši učenici Anja Pavićević, Jovana Mujović, Tea Pješčić, Petar Đuričković, Luka Lazarević, Luka Vujović i Vukan Anđelić, pod mentorstvom profesorice italijanskog jezika i književnosti Sanje Bogojević.