U subotu, 28. novembra, otvoren je četvrti Integral kup koji organizuje Podružnica matematičara Valjevo u koordinaciji s Opštinom Valjevo i Valjevskom gimnazijom. Zbog epidemije kovida-19 turnir je održan preko Zoom platforme, a u konkurenciji prvog i drugog razreda srednje škole učestvovalo je preko 80 takmičara iz pet zemalja. Ogranizacija je bila na zavidnom nivou, u svečanoj atmosferi proslavljanja 150 godina postojanja Valjevske gimnazije.

U ekipnoj konkurenciji među školama koje nijesu isključivo matematičkog profila Gimnazija „Slobodan Škerović” zauzela je treće mjesto. Našu školu predstavljali su učenici Jovan Kovačević, David Tošić, Vuk Tomčić i Marko Batrićević.

Učenik Jovan Kovačević iz II-M osvojio je srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji, kao najbolji među svim učesnicima koji su se okitili srebrnim odličjem. Čestitamo Jovanu na velikom uspjehu, kao i ostalim učesnicima na uloženom trudu i doprinosu.