Na Sajmu knjiga danas je održan panel pod nazivom Šta Gimnazija pruža.

Direktorica Zoja Bojanić – Lalović predstavila je rad ove ustanove, kroz zanimljivu prezentaciju o kreativnim časovima, vannastavnim aktivnostima, međunarodnoj razmjeni, uspjesima na takmičenjima i mnogim drugim segmentima koji ovu školu čine posebnom. Zatim su bivši gimnazijalci – Radosav Babić, pomoćnik ministra ekonomije, Andrija Klikovac, magistrant Univerziteta u Rimu i  Dušan Kovačević, glumac – podsjetili prisutne na ono što se zove duh dimnazije, na sve vrijednosti koje su profesori usadili u svoje učenike, na neprocjenjiva iskustva i znanja, koja su im pomogla u daljoj akademskoj karijeri Podstakli su sadašnje učenike u publici da im postavljaju pitanja, ali i bivše gimnazijalce da evociraju uspomene i uporede tadašnju i sadašnju Gimnaziju, koja čuva neprolazne vrijednosti, ali se i neprestano otvara za nove ideje i izazove savremenog doba.

Moderator panela bio je maturant Andrej Vukčević.