Veliki Gandi je govorio: „Uzmi osmijeh i daruj ga onome ko ga nikad nije imao. Uzmi zrak sunca i učini da odleti tamo gdje vlada noć. Uzmi nadu i živi u njenom svjetlu. Uzmi dobrotu i daruj je…“

Ovim citatom započeli smo priču o nastavku saradnje Gimnazije „Slobodan Škerović” i Resursnog centra „Podgorica”. U školskoj biblioteci, učenici i profesori uživali su u Njegoševim stihovima i izvanrednom izvođenju naših učenika, snimljenom u DAISY formatu za potrebe učenika Resursnog centa. O ovom humanom i kreativnom projektu govorili su: direktorica Gimnazije „Slobodan Škerović“ Zoja Bojanić-Lalović, direktorica Resursnog centra u Podgorici Mirjana Popović, profesor Marko Spaić, autor projekta, učenica Gimnazije Ema Bahtijarević i učenik Resursnog centra Ranko Magovčević. Istaknuta je i zahvalnost za uobličavanje CD-a u DAISY formatu IT koordinatorima Mladenu Jankoviću iz Gimnazije i Toniju Koletiću iz Resursnog centra. Moderatorka je bila Sanja Marjanović, bibliotekarka.