Danas je u biblioteci škole održan ogledni čas na temu „Poezija Edgara Alana Poa“ , na engleskom jeziku. Pod vođstvom profesorice Violete Ivković-Zečević učenici dvojezičnog odjeljenja, IIIe, zablistali su u novoj ulozi − poznavalaca i ljubitelja lijepe riječi. Čas se sastojao iz tri tematske cjeline. U prvoj, učenici i profesori upoznali su se s raznim interpretatorima popularne muzike inspirisanim poezijom Edgara Alana Poa. U drugoj tematskoj cjelini učenici su izveli kolaž odabranih pjesama pomenutog pjesnika, da bi u trećem, završnom dijelu časa, analizirali pjesmu „Anabel Li“. Irina Krajišnik je sviranjem na gitari ispratila recital koji je prethodio interpretaciji, a Gaja Barović je prisutne očarala svojim glasom. Na kraju je izveden ples, kojim je čas i završen. Ostao je lijep utisak o motivisanim učenicima, spremnim da se oprobaju u raznim umjetničkim žanrovima.