Profesor Vladimir Popović prisustvovao je predavanju koje je realizovano na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju u okviru programa „Umjetničke radionice Art@CMS Montenegro”. Program Art@CMS predstavio je dr Mihael Hoh, osnivač i koordinator, koji je studente upoznao s predmetnim izložbama koje su realizuju u Evropi i šire. Profesorica fizike Ines Zlatović, koja je boravila u Ljetnjoj školi CERN-a, prenijela je svoja iskustva iz ove naučno-istraživačke institucije.

Osnovni cilj Art@CMS programa je podsticanje dijaloga između naučne zajednice CMS-a i mladih umjetnika radi većeg razumijevanja istraživanja fizike čestica i njegovog doprinosa obrazovanju i društvu. Cilj je da se angažuju mladi umjetnici koji mogu doprinijeti stvaranju kreativne sinergije između umjetnosti i nauke.

Petoro studenata fakluteta likovnih umjetnosti izabrano je da borave u CERN-u u okviru programa Art@CMS.