U Omladinskom klubu održana je prva aktivnost − „Živa biblioteka” –  koja funkcioniše po principu iznajmljivanja knjige, ali u ovoj „biblioteci” su knjige zamijenjene živim ljudima. U okviru teme „Djeca i mladi oboljeli od kancera“, mladi oboljeli od kancera i njihovi roditelji, kao i osobe koje rade s ovom djecom i mladima, svoja iskustva podijelili su s „čitaocima” ‒ u stvari slušaocima. Slušaoci su bili volonteri naše škole (njih 24), a volonteri MladiCa su se pobrinuli da sve prođe kako treba i da se knjige ne „umore“ pričajući.

Atmosfera je bila ispunjena međusobnim razumijevanjem i empatijom, pa je zamišljeni projekat u potpunosti ispunio svoj cilj – pružanje podrške mladima oboljelim od kancera i osnaživanje osoba koje su u bliskoj vezi s oboljelima.