Dani specijalističkih odjeljenja 2020. godine počinju danas promocijom dvojezičnih odjeljenja Gimnazije „Slobodan Škerović”.

Prva aktivnost je video-obrada Selindžerovog romana „Lovac u raži” koju su pripremili učenici prvog razreda dvojezičnog odjeljenja (I-E1) i profesorica Gordana Vučinić. Autorka filma je Laura Kentera, narator Danilo Perić, dok je izbor muzike vršila Irina Vujović.

Druga aktivnost je promocija dvojezičnih odjeljenja koju su pripremili učenici trećeg razreda (III-E). Ova promocija je napravljena u vidu kratkog filma u kojem na specifičan način i s ljubavlju učenici III-E predstavljaju dvojezično odjeljenje.

Javni čas „From Slavery to Freedom” održali su profesori Nataša Bešović i Igor Radulović s učenicima prvog razreda dvojezičnih odjeljenja I-E1 i I-E2.