U okviru obilježavanja Dana specijalističkih odjeljenja, koji će trajati do 27. maja, učenici III-F odjeljenja filološke gimnazije, zajedno s profesoricom Tanjom Bojić, pripremili su kratku predstavu na engleskom jeziku „Portret jedne lejdi”, koja je izvedena u „zelenoj” učionici u dvorištu škole.

Predstava je pripremana na časovima engleske i američke književnosti, na osnovu adaptiranog teksta romana Henrija Džejmsa „Portret jedne lejdi”. Kroz galeriju likova učenici su dočarali svijet anglo-američke aristokratije s kraja 19. vijeka i odigrali upečatljivu scenu čajanke u bašti jedne stare engleske vile. Scene su praćene muzičkim aranžmanom učenice Anđele Mušikić.

Kao i prethodnih godina, učenici specijalističkih odjeljenja predstaviće se raznovrsnim i zanimljivim aktivnostima.

PREDSTAVA NA ENGLESKOM JEZIKU U okviru obilježavanja Dana specijalističkih odjeljenja, koji će trajati do 27. maja,...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Wednesday, 19 May 2021