Učenici 3-D i 3-S2 posjetili su, 12. oktobra, izložbu o Holokaustu Roma „Rasna dijagnoza: ’Cigan’ − Nacistički genocid nad Romima i Sintima i duga borba za priznanje” sa profesoricom istorije Vesnom Kovačević.

Učenike i profesoricu organizatori su srdačno dočekali, poštujući sva pravila u vezi s posjetom maloljetnika. Organizatori su dali uvodnu riječ i objasnili da je izložba pozajmljena iz Hajlderbega (Njemačka). Učenici su komentarisali, pokazali empatiju, postavljali pitanja o nekim detaljima. Profesorica Vesna je pojasnila da učenici ovu temu obrađuju tek na maturi, ali su došli s određenim predznanjem.

Nakon skoro dva sata provedenih u ULUCG učenici i profesorica su  zahvalili domaćinima i pokazali zainteresovanost za buduću saradnju.