Direktorka Biljana Vučurović i profesorka francuskog jezika Žana Bojanić danas su razgovarale s delegacijom akademske zajednice regiona Auvergne-Rhône-Alpes koju čine g. Bruno Boddaert i gđa Natalie Lainé, iz sektora za međunarodnu saradnju. Sastanku su prisustvovali i direktor Francuskog instituta Johann Uhres i Jelena Delević, koja je u Institutu odgovorna za kurseve, ispite i odnose s javnošću.

Razgovaralo se o unapređenju kvaliteta nastave i potrebama učenika i profesora bilingvalnog odjeljenja, koje će naša škola ponuditi sljedećoj generaciji svršenih osnovaca. Razmatrala se mogućnost saradnje sa školama u Francuskoj radi realizovanja zajedničkih pedagoških projekata.

Predstavnici francuskog regiona i naše škole izrazili su zadovoljstvo zbog mogućnosti zanimljive saradnje u različitim oblastima, koja će sigurno obogatiti edukativni sadržaj podgoričke gimnazije.