Delegacija  Nacionalne biblioteke Crne Gore „Đurđe Crnojević” koju je predvodila direktorica mr Dragica Lompar, a u kojoj su bili i pomoćnik direktorice za razvoj Dragan Mirković, rukovoditeljka Odjeljenja za bibliotečko-informacioni sistem i digitalizaciju mr Vjenceslava Ševaljević i sistem inženjer Milutin Đukić, posjetila je juče, 25. septembra, Biblioteku Gimnazije „Slobodan Škerović” u Podgorici. Sastanku je prisutvovao i Nebojša Raspopović, rukovodilac Matične službe u Narodnoj biblioteci „Radosav Ljumović” u Podgorici, u čijoj nadležnosti su školske i specijalne biblioteke sa područja opštine.

Direktorica Biljana Vučurović i bibliotekarka Sanja Marjanović predstavile su način rada i organizaciju školske biblioteke, koja u sastavu ima i čitaonicu. Razgovaralo se o modelima organizacije koji bi omogućili da se našoj biblioteci započne s unosom zapisa u lokalnu bibliografsku bazu podataka.