Varija Vukčević:

Dragi ljudi,

Mislim da ste već puno puta slušali o značaju naše Škole i energiji koju bude njeni hodnici i profesori, ali ono što sigurno ne znate, a možda naslućujete, jeste koliko će vam nedostajati uvijek, koliko god ciljeva ostvarili ili godina napunili.

Pamtićete društvo, časove, priredbe povodom Dana škole, dogodovštine iz dvorišta i knjižare kod Milete, ali i zahtjevne pismene zadatke, kafe ispod stadiona i školske odmore - a najviše od svega nedostajaće vam bezbrižnost.

Uživajte, ali istovremeno budite odgovorni!

Slušajte životne lekcije svojih profesora!

Koristite svaku priliku da radite na sebi i svom obrazovanju, da budete aktivni i ostanete upamćeni - ZBOG SEBE!

Carpe diem 🌹

Татјана Тања Јовановић

Гимназији - честитка за 114 година постојања...

Прошла сам кроз многе школе у животу, јер сам због службе оца - мијењала и школе и градове. Ипак, подгоричка Гимназија је остала у мом срцу меморисана као једина моја школа. Хтјела је да буде запамћена. А упамтила сам је кроз повреду нанијету ми умањеном оцјеном од двије професорице књижевности. Тешко рањена, изашла сам из Гимназије, са намјером да јој се никада више не вратим. Али, Гимназија ме вратила себи, тако што ме је на волшебан начин повезала са бившим професорицама, које сам виђала током цијелог живота, и приватно и пословно.  Тако ме је научила да се не уче све лекције у учионици, нарочито не оне животне. На крају сам схватила да нам је Гимназија укрштала путеве, да би нас помирила и научила опроштају и покајању. И признању да сви можемо да погријешимо. То може мало која школа. Зато је подгоричка Гимназија постала моја животна школа.  Достојанствена каква је била, издигла се изнад нас и на крају нас је оставила у осјећају да су све битке вођене под њеним кровом, које смо некада "били" као на бојном пољу, биле неопходне да бисмо научили да из сваке животне борбе изађемо као побједници. И да са осјећајем поноса кажемо да смо  некада били ђаци подгоричке Гимназије. Гимназија то просто захтјева од

гимназијалаца. Јер, то има посебно значење, знано само нама који смо прошли кроз њене холове и учионице. Зато је заслужила Гимназија честитку за рођендан.

И од мене и од свих који су били дио ње.

Мене је научила како настају умјетничка књижевна дјела, али и како је живот највећа инспирација за умјетничко стваралаштво.

Хвала јој на свему што ми је дала и срећна јој била годишњица постојања.

Књижевница

Татјана Тања Јовановић

Генерација '89./90.

Bakić Balša

Cijelom kolektivu i upravi, svim bivšim, sadašnjim i budućim učenicima gimnazije želim srećan rođendan naše voljene škole, da ne klonu u ovim teškim i čudnim vremenima, i što brži povratak u najljepše klupe na svijetu, a za ljubitelje prirode, gimnazijske zelene površine i vanškolskih aktivnosti što brži povratak ispred voljene česme.

Gorgevski Branko

Da si bio učenik Gimnazije, da si slušao predavanja njenih profesora, da si sjedio u tim klupama, da si osjetio sve vrijednosti druženja i prijateljstva sa generacijom... znači da si dobio ono najvrednije što jedna škola može dati. Ostalo je na tebi. Srećan ti rođendan, školo naša

Vojin Cicmil

Dragi gimnazijalci/gimnazijalke,

U realizaciji pedagoških ciljeva, neka otkriće ispunjenosti znanjem bude vaš doživljaj postizanja ljudske sreće. Jer, u ovladavanju znanjem najveće osvajanje je postati slobodan, autonoman i imati svoje "Ja".

Vama, kolektivu i najboljoj direktorici čestitam Dan škole!

Mila Medigović Stefanović

Čestitke za Dan naše Gimnazije. Nauk - dostojan fakultetskog znanja, drugarstvo, prosvjetljenje uma, divni profesori i izvanredni učenici obilježavaju našu mladost. U okrilju Gimnazije nastali su mnogi pisci i intelektualci.

Ljubinka Vešović

Poklon od mene za srećan jubilej moje škole, ima nas koji je i poslije četrdeset vole!

GIMNAZIJO

Rođendan je tvoj,

GIMNAZIJO

kolijevko znanja,

i sad me jeza prođe

kad sjetim se tog zdanja.

Kapija, kamena staza,

sve do škole ulaza,

sa obje strane drveće,

svedoci svekolike sreće.