U petak, 21. februra, u biblioteci škole, održana je promocija knjige „Podgorička istorijska čitanka” Huseina-Cena Tuzovića, nekadašnjeg profesora istorije u Gimnaziji  „Slobodan Škerović”. O knjizi je govorio autor, pisac Zuvdija Hodžić, direktorica Zoja-Bojanić Lalović i bibliotekarka Sanja Marjanović, a odabrane odlomke je čitao autorov unuk, sadašnji gimnazijalac Omar Osmanagić.

U ovoj knjizi su sabrani prikazi iz istorije Podgorice, koji čine pregled političke, društvene prošlosti našeg grada XIX i XX vijeka. Ujedno, data je prava slika podgoričkog suživota, tolerancije i ljudskih odnosa. Prisutni su imali priliku da čuju svjedočenja o omladinskim radnim akcijama, o generacijama poslijeratnih profesora i učenika, podgoričkom duhu i humoru.