Prof. Ivana Ćupić i prof. Marko Spaić održali su ogledni čas iz Umjetnosti i vizuelnih komunikacija i Crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti, osmislivši korelaciju između ova dva predmeta. Tame su bile: umjetnosti, vrste umjetnosti, izražajna sredstva i crtež kao likovna tehnika. Učenici su, na osnovu instrukcije prof. Ćupić, skicirali dunje. Prof. Spaić je sistematizovao znanja iz umjetnosti, ističući veze između likovne i pjesničke umjetnosti. Komentarisali su Lesingov tekst "Laokoon" i zaključili da je slikarstvo nijema poezija, a da je poezija slikarstvo koje govori.  Času su prisustvovale pedagogica škole Gordana Arsović i organizatorka nastave, prof. Dragana Radunović.