Copyright 2021 - Custom text here

OGLEDNI ČAS IZ BIOLOGIJE

U ponedjeljak, 22. februara, u II-J odjeljenju, profesorica biologije Marijana Laković održala je ogledni čas na temu Najvažniji predstavnici skrivenosjemenica u Crnoj Gori, s osvrtom na NP Skadarsko jezero.

Učenice Andrea Lutovac i Milena Ćetković ostatak odjeljenja upoznale su s karakteristikama Skadarskog jezera, pri čemu su napravile korelaciju s hemijom, fizikom, matematikom, informatikom, ekologijom, geografijom i turističkom geografijom. Akcenat ovog časa bio je na prepoznavanju karakterističnih i endemičnih biljnih vrsta koje naseljavaju područije Skadarskog jezera. Učenici su na osnovu prethodno stečenog znanja, odslušane prezentacije i nastavnog materijala povezali njihovu anatomsku i morfološku građu kao prilagođenost na životne uslove ovog područja i njihov značaj za čovjeka. Času su prisustvovale pedagogica Vanja Rakočević, profesorica biologije Mirjana Popović i pripravnica Anđa Tomović.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];