Sinoć su u svečanoj sali Gimnazije održani opšti roditeljski sastanci prvih razreda A i B smjene.

Direktorica Zoja Bojanić-Lalović roditeljima je predstavila mogućnosti koje učenicama pruža Gimnazija „Slobodan Škerović”. Podrobno ih je informisala o programu Gimnazije, o specijalističkim odjeljenjima,  školskim nastavnim i vannnastavnim aktivnostima, izuzetnoj međunarodnoj saradnji, stipendijama i mogućnostima nastavka obrazovanja u prestižnim obrazovnim institucijama u regionu i šire. Roditelji su upoznali i odjeljenske starješine prvog razreda, članove Pedagoško-psihološke službe , članove Uprave, kao i  ICT koordinatora. Kroz prezentaciju  ostvarenih  rezultata, tokom protekle godine, naših takmičara na državnom i međunarodnom nivou dobili  su jasnu  potvrdu da je za njihovu djecu Gimnazija najbolji izbor u daljem školovanju.

Važno je, naglasila je direktorica, da će naši  učenici, kao i do sada, u svim inicijativama koje doprinose  razvoju životnih kompetencija imati punu podršku svih zaposlenih u školi, od razrednog starješine, preko predmetnih nastavnika, do članova Uprave.