U skladu sa Statutom Međunarodne filozofske olimpijade (International Philosophy Olympiad – IPO) u subotu, 25. marta 2023. godine, u prostorijama JU SMŠ „Danilo Kiš” u Budvi, održane su kvalifikacije za učešće na XXXI IPO.

Učestvovalo je 17 učenika iz šest škola iz Budve, Herceg Novog, Tivta, Podgorice, Tuzi i sa Cetinja. Takmičenje se sastojalo iz pisanja filozofskog eseja na engleskom jeziku, koji je eliminatornog karaktera, i usmenog dijela. Nakon pisanja eseja, usmenom dijelu nadmetanja pristupilo je pet učenika, a među njima i naš učenik Mateja Đorđević iz odjeljenja I-A koji je na kraju takmičenje bio četvrtoplasirani.

Ostali učenici koji su predstavljali našu školu su Rade Uljarević (IV-M) i Matija Radičević (III-N). Mentor našim učenicima bila je profesorica Jasminka Milošević.