У згради техничких факултета Универзитета Црне Горе, 11. маја, одржана је четрнаеста Олимпијада знања, у организацији Природно-математичког факултета УЦГ и Друштва математичара и физичара Црне Горе. Гимназија „Слободан Шкеровић” учествовала је са 86 пријављених ученика, у пратњи 28 ментора. У амфитеатру 106 уприличен је пријем за ученике и њихове менторе, а након пријема пријављени ученици приступили су такмичењу.

Док су се ученици такмичили, наставници су присуствовали округлим столовима – посвећеним различитим наставним предметима ‒ на којима су с професорима УЦГ дискутовали о актуелним проблемима у настави. Повод за организацију округлих столова је најављена реформа школства. У име Гимназије „Слободан Шкеровић” говориле су дугогодишња професорица хемије у нашој школи Светлана Варагић, добитница „Октоиха“, која је од скоро у пензији, затим професорица биологије Јелена Лучић, професорица физике Сузана Вујошевић, док су о проблемима и изазовима у настави математике говориле професорице Кристина Радовић и Милица Канкараш. Професорице су размијениле своја искуства у настави и изнијеле низ конструктивних приједлога и сугестија у циљу побољшања квалитета наставе. Закључци с организованих панела прослијеђени су Ректорату Универзитета Црне Горе и Министарству просвјете, науке и иновација.